All India 13th Rank in JEE Advanced 2020

2 Women Officers To Be Posted On Indian Navy Warship In Historic First

COVID-19 RELIEF DONATION DRIVE

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Green India Challenge

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Heritage Walk 2020

Best Schools in Hyderabad

Republic Day Celebration

Best Schools in Hyderabad

Sankranti Sambaralu

Best Pre Primary School Near Me

Silver Jubilee Celebrations

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Cultural and Educational Programmes mark the Children's Day

Best Schools in Hyderabad

Atulya Bharat News

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Haritha Haram 2019

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Annual Sports Day "URJA"

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Pulwama Martyr's kin felicitated

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Donations For KeralaFloods

Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad
Best Schools in Hyderabad

Students display skills at book review fete

Learning colours series

Muharram PPT presentations

Solo singing competition - Grade 5

Solo singing competition - Grade 7

Kids turn to chefs to promote healthy eating habit

Equal treatment of woman vital for progress, opine students

Kids made cute ganesha idols

Students discuss essence of renewable energy

Janmashtami festival

International tiger day

Abhiram pramod

National parents day

Kargil vijay diwas celebrations

G Hasini

Success stories of the shining stars

Awareness on online security

Ensuring safety of children in virtual world

Varsha sudarsan

A monsoon themed virtual picnic

Art craft

Dwelling into mysteries of the world

A virtual trip to zoo

Investiture fete and Founders's day celebrated

Learning the concept of colours

Captain selections conducted

Elocution content conducted online

Poetry competitions conducted online

School Calendar

Best Schools in Bowenpally

Pre-Primary Activities

Best Schools in Bowenpally

Colouring Competition
Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Mirza Hyder Baig Nur/A Nyra Jangid Nur/A Dhun Patel Nur/A
Meesa Saahithya Nur/B Madina Tabbassum Nur/B G. Charvi Nur/B

Individual Rhyme Recitation

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Dhun Patel Nur/A Taksikasri P Nur/A Yashvi Rawal Nur/A
Hrithik Nur/B P. Devaansh Nur/B Madiha Tabassum Nur/B
INTER SCHOOL COMPETITIONS
FANCY DRESS COMPETITION
Name Class/Sec
Ansh Baid LKG –B
Nikkunj LKG – D
Krivi Reddy LKG-E
Pranali LKG-E
COLOURING
Lakshmi Shivani LKG / E
SHOW AND TELL
V.Shashanka LKG / C

MEMORY GAME

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Sai Dakshita+ LKG-A Abdual Qadir LKG-A K.Medha sri LKG-A
Raahitya LKG-B Harshith Goud LKG-B Ashwith LKG-B
Awantika Sharma LKG-C M.karthika sai LKG-C V.Prashamsa LKG-C
Laxmi Pranaya LKG-D T.Amrutha sai LKG-D Mohd obaid siddiqui LKG-D
N.Rishik LKG-E S.Tanish kumar LKG-E G.Mahati LKG-E

HAND WRITING COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
C.H.Aadya LKG-A V.Shreshta LKG-A Mohd.Hammad LKG-A
Ansh Baid LKG-B Sabiha Shahzad LKG-B Shloka Gampa LKG-B
C.Akshaya LKG-C M.S.Vineesh LKG-C Avantika .S LKG-C
PritishPal LKG-D Nikkunj LKG-D Umang.K LKG-D
Lakshmi Shivani LKG-E Keshav LKG-E N.Jatasya LKG-E

COLOURING COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
k.Medha sri LKG-A Shatakshi LKG-A C.H.Aadya LKG-A
Ansh Baid LKG-B Poovizhi.G LKG-B Mariam Riyaz LKG-B
Parth.K LKG-C Shaurya.P LKG-C Prathik Virat LKG-C
Nikkunj.L LKG-D Reeva Teli LKG-D Prithish Pal LKG-D
Lakshmi Shivani LKG-E Keshan LKG-E N.Jatasya LKG-E

GROUP RECITATION COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Sreenjoni.B LKG-D Ansh Baid LKG-B C.H.Aadya LKG-A
Reeva Teli Alysa Jasmine Avyuktha Yadav
Faraaz Ishra Unissa N.Lokesh Yadav
Nikkunj.L Krishang.D Mohd.Hammad.S
Prithish.L Mariyam.R Aayush Paul
Akahaya Raahithya.B S.Saanvika Reddy
Jatin Reddy Sabiha.S V.Shreshta
LaxmiPranaya Shloka Shatakshi.K
Amrutha Sai Vyshnavi.A S.Sanjith Reddy
Mohd.Obaid Sankalpa Jyothi A.Sai Dakshitha

INTER SCHOOL COMPETITIONS

Name Class/Sec Competition Name OF School
Aman Kaur UKG-C Recitation Suchitra Academy
Karthik Rajendra UKG-H Fast and furious DPS  Nacharam
Aman Kaur   & Tanvi UKG-C

UKG-B

Red Riding  Hood DPS  Nacharam

HATS OFF COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Marian Yvon Jackson UKG-F Sumaiya UKG-D Manshay Jain  Param Jenish J

Vanshika Jain

UKG-C

UKG-H

UKG-H

HAND WRITING COMPETITION

Winners Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec
Keerti  UKG-A Swara UKG-A
Madhava UKG-B K.Sree Nandhana UKG-B
Aman Kaur UKG-C Manshay Jain UKG-C
Varshini UKG-D Hiya Ruparel UKG-D
Sania Sulthana  UKG-E S . Bhavani UKG-E
Sivanshi Mathoor UKG-F Amith Karthikeya UKG-F
Lathika UKG-G Adhiba UKG-G
P.Sugandhini  UKG-H S.JaiRam UKG-H

DIYA COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
B.Sri  Nivedita UKG-A D.Jyotsna UKG-A S.Sujith Goud   &   Alekhya  Adepu UKG-A
Vidhi Doshi UKG-B Abiha Mohammed   &   M.Saanvika UKG-B K.Sri Nanadhana   &  Riddhi H.Kottak UKG-B
Panshul   J  Patel UKG-C Manshay Jain UKG-C Manoj Kumar    &  Bhavya  CHhajer UKG-C
Sumaiya UKG-D Hiya R UKG-D Vishruth Reddy  &  N.Saharsh UKG-D
Vivaan Misra . R  &     MD.Uzair Sharef UKG-E Hitesh G   &  Grihith UKG-E M.S.Smaran UKG-E
H       Harshil Ingewar  & Shivanshi Mathoor UKG-F Rohan P     &

Amith Karthikeya

UKG-F Raj Nihar Reddy  &  Soham. G UKG-F
Hrishikesh R Nair  & R. Sriya UKG-G Jetty Shresta  &

G.Vainavi

UKG-G Sri Kriti Balur &

Karthika .B

UKG-G
Vanshika Jain UKG-H Batul Lehari  &

Rithwik R

UKG-H N.Jayanth Sai UKG-H

Primary Block Activities

Best Schools in Bowenpally

            RUNNING  RACE – (100 MTRS) BOYS 
NAME OF THE  STUDENT CLASS & SEC POSITION HOUSE
BHUVAN I D FIRST GODAVARI
SRUJAN I B SECOND KRISHNA
MD. AYYAN II H FIRST GANGA
IMAD AHMED II E SECOND KRISHNA
ASHWATH REDDY II C THIRD GANGA
LOKESH .A III G FIRST CAUVERY
MIRZA  ABDULLAH III F SECOND GANGA
MD.JUNAID III A THIRD GODAVARI
NAWED IV E FIRST GODAVARI
ARITHIK GHOSH IV F SECOND KRISHNA
DIPEN IV A THIRD CAUVERY
          RUNNING  RACE – GIRLS (100 MTRS)
NAME OF THE  STUDENT CLASS & SEC POSITION HOUSE
SARA I E FIRST GODAVARI
VENIKA I H SECOND KRISHNA
ANJANA II B FIRST CAUVERY
SHRUTI II B SECOND GANGA
JAMILA II D THIRD KRISHNA
HARITHA III C FIRST KRISHNA
AADITRI PANDA III D SECOND CAUVERY
MAHA VAISHNAVI III C THIRD GODAVARI
HIMANSHI IV G FIRST GODAVARI
PRANEETHA IV F SECOND GODAVARI
NIDHI IV C THIRD GANGA
        GET READY FOR SCHOOL (GIRLS  RACE)                        
NAME OF THE  STUDENT CLASS & SEC POSITION HOUSE
SARA I E FIRST GODAVARI
VENIKA I H SECOND KRISHNA
KIRTHI  RUNGTA I A THIRD GANGA
HIYA I H CONS GODAVARI
                          BOOK BALANCING (BOYS  RACE )                      
NAME OF THE  STUDENT CLASS & SEC POSITION HOUSE
BHUVAN I D FIRST GODAVARI
SRUJAN I B SECOND KRISHNA
ASHRITH I D THIRD GANGA
G. SAI RAM I C CONS GODAVARI
            RELAY RACE – GIRLS (100 MTRS)
NAME OF THE  STUDENT CLASS & SEC POSITION HOUSE
ADITI JAIN III F FIRST CAUVERY
ASMITA III E FIRST CAUVERY
ADITI NAIR III D FIRST CAUVERY
AADITRI PANDA III D FIRST CAUVERY
MAHA VAISHNAVI III C SECOND GODAVARI
ZAMEERA III A SECOND GODAVARI
VEDANSHI III H SECOND GODAVARI
LATHIKA III B SECOND GODAVARI
KESAR FIRST GODAVARI
JAHNAVI FIRST GODAVARI
HIMANSHI FIRST GODAVARI
PRANEETHA FIRST GODAVARI
          RELAY RACE – BOYS (100 MTRS)
NAME OF THE  STUDENT CLASS & SEC POSITION HOUSE
MUSTANSIR III A FIRST GANGA
MIRZA ABDULLAH III F FIRST GANGA
MD. SUMAIR III E FIRST GANGA
B. SAHARSH III E FIRST GANGA
ZULKARNAIN III A SECOND GODAVARI
KISHORE III G SECOND GODAVARI
UTKARSH III H SECOND GODAVARI
JUNAID III A SECOND GODAVARI
RAMCHARAN IV A FIRST GANGA
BHAVYA IV A FIRST GANGA
NUMAN IV A FIRST GANGA
ADITYA IV B FIRST GANGA
RUNNING RACE (50M) GIRLS
NAME OF THE  STUDENT CLASS POSITION HOUSE
TANMAYI I FIRST GODAVARI
KSHETRA I SECOND GODAVARI
ISHIKA GARG I THIRD GANGA
IRUM II FIRST KRISHNA
JENISHA. J II SECOND GODAVARI
P. MANASVI II THIRD GANGA
HIMANSHI III FIRST GODAVARI
KESAR DIXIT III SECOND GODAVARI
SARASRA III THIRD GANGA
VRISHTI IV FIRST GODAVARI
KANEES FAATIMA IV SECOND GANGA
KRUTHI IV THIRD CAUVERY
RUNNING RACE (50M) BOYS
NAME OF THE STUDENT CLASS POSITION HOUSE
AYAAN I FIRST GANGA
SUAASHISH I SECOND KRISHNA
DARSH I THIRD CAUVERY
B. DHAMAN II FIRST CAUVERY
BHAVYA. S II SECOND GANGA
B. SAHARSH II THIRD GANGA
RISHITH III FIRST GANGA
RAMCHARAN III SECOND GANGA
ARITHIK. G III THIRD KRISHNA
NIHAL IV FIRST KRISHNA
RISHAB IV SECOND CAUVERY
KARTHIK IV THIRD CAUVERY
BOOK BALANCING- GIRLS
NAME OF THE STUDENT CLASS POSITION HOUSE
TANMAYI I FIRST GODAVARI
KSHETRA I SECOND GODAVARI
ISHIKA GARG I THIRD GANGA
AARUSHI TIWARI II FIRST KRISHNA
ASMITA II SECOND CAUVERY
ADITHI II THIRD CAUVERY
DIVYA. R III FIRST KRISHNA
GEETH BAGNI III SECOND GANGA
RAKSHITHA III THIRD KRISHNA
CHANDRA

VIKASINI

IV FIRST GODAVARI
SAHASRA IV SECOND KRISHNA
PRISHA IV THIRD CAUVERY
BOOK BALANCING- BOYS
NAME OF THE STUDENT CLASS POSITION HOUSE
MANOJ I FIRST KRISHNA
KARAM VEER I SECOND GANGA
RUPESH I THIRD KRISHNA
SAI BHARGAV I SPECIAL PRIZE GANGA
VAIBHAV.N II FIRST CAUVERY
VATSAL .G II SECOND GODAVARI
ZULQARNAIN II THIRD GODAVARI
SIDHARTH III FIRST KRISHNA
A. ASHRITH III SECOND GODAVARI
PRAHAS III THIRD GANGA
SHAHID KHAN IV FIRST KRISHNA
RISHEEK LOYA IV SECOND GANGA
BHANU PRAKASH IV THIRD CAUVERY
RELAY RACE (BOYS) WINNERS
NAMES OF THE STUDENTS CLASS POSITION HOUSE
SAKETH III I GODAVARI
MAYANK III I GODAVARI
NAWED ALAM III I GODAVARI
DIVYANSH III I GODAVARI
RISHIT III II GANGA
RAMCHARAN III II GANGA
NAYAN III II GANGA
MD. NUMAN III II GANGA
ANEESH III III CAUVERY
DIPEN III  III CAUVERY
SIDHARTH III III CAUVERY
MOKSH III III CAUVERY
KAMRAN IV I KRISHNA
MISBAH IV I KRISHNA
KAUSHIK IV I KRISHNA
NIHAL IV I KRISHNA
KUSHAAL IV II GODAVARI
MANISH IV II GODAVARI
THANUSH IV II GODAVARI
NAITHIK IV II GODAVARI
HARSHIT IV III GANGA
GODSON IV  III GANGA
ABDULLA IV III GANGA
RISHIT IV III GANGA
RELAY RACE (GIRLS) WINNERS
NAMES OF THE STUDENTS CLASS POSITION HOUSE
HIMANSHI III I GODAVARI
KESAR DIXIT III I GODAVARI
NISHITHA III I GODAVARI
PRANITS III I GODAVARI
MAITHILI III II CAUVERY
TANVI III II CAUVERY
APRAJITHA III II CAUVERY
AANAM III II CAUVERY
SAHASRA III III GANGA
SHARANYA III  III GANGA
YAHVI JAIN III III GANGA
BRINDA III III GANGA
SAANVI IV I GANGA
NEELIMA IV I GANGA
APURVA IV I GANGA
KANEES IV I GANGA
DHRITI SAI SRI IV II KRISHNA
SAMREEN IV II KRISHNA
KRITHIKA IV II KRISHNA
PAVANI IV II KRISHNA
RANIA IV III GODAVARI
VRISHTI IV  III GODAVARI
SRINIDHI IV III GODAVARI
CHANDRA

VIKASINI

IV III GODAVARI
CATEGORY NAMES OF THE STUDENTS CLASS POSITION HOUSE
 

 

 

 

 

 

DANCE

       
KANMANI I SPECIAL PRIZE GODAVARI
VEER I FIRST KRISHNA
AYESHA I FIRST CAUVERY
ANIMA I SECOND KRISHNA
SAHASRA I SECOND KRISHNA
YASHIKA I THIRD KRISHNA
JANAV I THIRD CAUVERY
SAMERA I CONS GODAVARI
SANVI I CONS KRISHNA
VANSHIKA III FIRST CAUVERY
NISHTA III SECOND GODAVARI
AKSHITHA III THIRD KRISHNA
SRIHITA III THIRD GANGA
SANJANA III CONS GANGA
PRANAV SHIVA IV FIRST GANGA
MAHIMASREE IV SECOND GANGA
ABHISHREE IV SECOND CAUVERY
APURVA.S IV THIRD GANGA
GAURANG ANAND IV CONS GANGA
SRIKARI IV CONS GANGA
       
INSTRUMENT KARTHEKEYA I FIRST GODAVARI
P. AKSHIT II FIRST KRISHNA
AKSHRA III FIRST GANGA
PAVANI IV FIRST KRISHNA
JAISON IV SECOND GANGA
       

 

 

 

 

 

 

SINGING

MD.AYAAN I FIRST GANGA
AARNAV I FIRST CAUVERY
PRAJNA I SECOND GODAVARI
KANISHK JAIN I THIRD GANGA
AMEENA I THIRD CAUVERY
KAUSHKI KUMARI I CONS GANGA
LAKSHITHA I CONS KRISHNA
NAGA KRISHITA II FIRST GODAVARI
AARUSHI. T II FIRST KRISHNA
P.S.DEEKSHITA II SECOND KRISHNA
K.A.V. KRRISH II SECOND CAUVERY
HARINI II THIRD CAUVERY
PRANATHI CH. II CONS GANGA
NUNYATHA III FIRST GODAVARI
SHRESTA III SECOND GODAVARI
SAI SRIVED IV FIRST KRISHNA
KAMRAN IV FIRST KRISHNA
TANUSH IV SECOND GODAVARI
ASYUSH IV SECOND CAUVERY
SHREYA IV SECOND CAUVERY
PAVANI IV THIRD KRISHNA
 

 

SLOKAS

AASHRITH II FIRST GODAVARI
AADITYA II SECOND KRISHNA
ASHWIK REDDY II SECOND GANGA
KEERTHISREE II THIRD CAUVERY
BHAVYA .S II CONS CAUVERY
SIDDHARTH III FIRST KRISHNA
       
 

WESTERN DANCE

VIJYOSHIKA II FIRST CAUVERY
VAIBHAV II FIRST GANGA
NIYATI SHARMA II SECOND KRISHNA
DHRITI MISHRA II SECOND GANGA
GAGANDEEP KAUR II THIRD CAUVERY
SRINASWI II THIRD GODAVARI
       
 

CLASSICAL DANCE

ADITI II FIRST CAUVERY
SHAIVI II FIRST GANGA
HARITHA.K II SECOND KRISHNA
MANASVI II THIRD GANGA
       
 

MONO ACTION

DAKSH.P.PANOLI II FIRST KRISHNA
KRITHIKA III FIRST GODAVARI
DIYA SARAF III SECOND KRISHNA
       
MAGIC SHOW ASTHA SARAF III FIRST KRISHNA
         
HOOLA HOOP YAHVI JAIN III FIRST GANGA
ADITI IV SPECIAL PRIZE  
         
GYMNASTICS KHUSHAL IV SPECIAL PRIZE  
         
MIMICRI SHRITI SAI SREE IV SPECIAL PRIZE  

Middle Block Activities

Best Schools in Bowenpally

THROW BALL-GIRLS  DATE : 07-07-2018

WINNERS CAUVERY RUNNERS GODAVARI SECOND RUNNERS GANGA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
R.SAHITHI VII G SREENIDHI V A SAI SUHASINI VI C
ASRA RAZAK VII G SHRISHA V A SRUTHI VII G
PUROJITHA SINGH VII E DIYA SHAH VI D SMIKSHA VI B
HIMANI B VII H TAHNAIT UNISSA VI H HIRANYA VII D
SAI MAHATHI BALA VII E SAKEENA VI H BHARANI VII D
SAI SHRESHTA G VI A MISHIKA VII A CHITRAKSH VII B
SAI MAHATHI VI A B. MANOGYNA VII G E. RITHIKA VII H
VARSHINI S VI F TANYA VII G SRI LAKSHMI VII I
HANSINI CH VII C PRABLEEN KAUR VI G KRITIKA VII C
ZEBA YASMEEN VII B D. VARSHITHA VII G LAHARI VII C
HARSHITHA VII E YUKTI JAIN VII E TANISHKA REDDY VII D
JEEVIKA DAVE VII D MEENAKSHI VII H

THROW BALL-BOYS DATE: 07-07-2018

WINNERS CAUVERY RUNNERS GANGA SECOND RUNNERS GODAVARI
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
VIKRAM V B GAURAV V E P.E.MUKUNDAN V C
SRI CHARAN V E KUSHAL VII G A.D. SHESHANK V D
RISHAB V G HANNAN V H M. KUSHAL V C
KARTHIK GOUD V E C. PRANAY VI G N. SRIGANA VI D
LAXMI NARAYAN VII B B. TANUJ  VI H ISHANT PARLA VI E
RAM ADITYA VI F SHOURYA VI H KARTHIK VI C
TANAY BAID VII C ADITYA JAIN VII A HITESH .D VII E
RITHIVK BADAM VII B Y. SOURYA VII G AKSHAT.T VII H
MUKUMND VII G SOURISH VII D HUSSAIN VII E
SIVA RAMA KRISHNA VII G HARIT VII E PRANAB .A VII E
ROHIT REDDY VII A K. MOHIT VII I E. ROHIT VII H
JAYANTH VII A DHRUPITH VII D G. NAVTEJ VII B
ADHIVAKTH VII A

CHESS COMPETION GIRLS DATE 12-07-2018

NAME CLASS/SEC HOUSE POSITION
TEEKSHNA SARAF VII A GODAVARI I PLACE
CHITRAKSHI AGARWAL VII B GANGA II PLACE
STUTI TIWARI VII F KRISHNA III PLACE

 CHESS COMPETION BOYS DATE 09-07-2018

NAME CLASS/SEC HOUSE POSITION
SOURISH RAO VII D GANGA I
SAI SRIVED.B V B KRISHNA II
NIKHIL KUMAR VI B GODAVARI III
ADITYA NARAYAN V F CAUVERY IV

CRICKET GIRLS DATE: 26-06-18

WINNERS KRISHNA RUNNERS CAUVERY SECOND RUNNERS GANGA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
CHESTA V F JASLEEN KAUR  V E V. APURVA SRINIVAS V A
P. MEGHNA VI E PALAK JAIN VI B ANANYA V C
SERENA SAWNIKA VI D NISHU TANWER VI B KANEES V F
B DEEPSHIKA VI D MADHUMITHA VII G NILEEMA V G
P. THANMAI II B GURLEEN KAUR VI E JYOTHSNA VI A
K. TEJLATHA VII H S. VARSHINI VI F SIRI VIDHARTRI VI H
RIDHIMA SARAF VII F PRAGYA BHANSALI VI A LAKSHITAA VI H
K. PRANAVI VII F RIDHI MISHRA VI C NATASHA I H
M. ROHITHA VII B ANSHITA YADAV VI D PALAK VI G
D. NAKSHATRA VII B ANN MICHELL VI B AYESHA VI G
RUTVI CHAWLA VII H ARVA YUSUF VI C G. PRAVALLIKA VI C
STUTI TIWARI VII F VANSHIKA.J VII H HANSIKA VI D
R. RITIKA VII G DEEPIKA VII G M. SHRUTHI VII G
N. MEGHNA VII G HARSHITHA.A VII E TANISKHA REDDY VII D
DISHA AGARWAL VII E SAHITHI.R VII G S. BHOOMI VII B
J. TANUSHKA REDDY VII I ANSHIKA JAIN VII A ANSHU.K VII B

CRICKET BOYS DATE: 26-06-18

WINNERS CAUVERY RUNNERS GODAVARI SECOND RUNNERS KRISHNA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
D.ADITYA NARAYAN V F D. NAITHIK V H RUDRAKSH V G
Y. ARYA SAKETH V D K.BHARATH V A HARSHIL LADOLA VII G
MUKUNDA RAGHAV VI A K.ROHITH VI C MANVEER SINGH VI C
CHAITANYA VI G B. RANUSH V C RIYAN VI E
VARDHAN VI D NIKHIL KUMAR VI B R. MOHITESWAR VI D
AMUL YADAV VI G MANOJ DHONI VI A D. SOHAN VII D
T. VARUN VI H REJAT VI B RONAK JAIN VII I
PRITHVI VI B AKSHIL.K VII A ANSH CHOUDHARY VII C
NILAY VI H P. SRUJAN VII A SREYAS NAG VII F
SUPRATIM VI E HITESH .D VI E P.JASWANTH VI B
ABHISHEK.K VI F HUSSAIN MESIN VII E U.V.ABHINAV VII B
ADHIVAKTH VII A NISHANTH. C VII B AKHILESH .R VII E
PRAJEETH VII A SHOAIB KHAN VII C VARUN SAGAR VII A
MD. AMEEN VII F S. LOHIT VII C SANJAU .S V G
ADITHYA VII B MOHIT VII F DARSHAN VI H
B. MAYUR VII H PRANAB .A VII E B.V. UJJAWAL VII F

KHO KHO GIRLS DATE: 19-06-18

WINNERS CAUVERY RUNNERS GODAVARI SECOND RUNNERS KRISHNA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
K. KRUTHI V H VRISHTI . B V G G.DHRITI V C
GURLEEN KAUR VI E RASHI SHAH VI D M.PAVANI V B
PALAK JAIN VI B S. SHASHWATHI VI H P. MEGHNA VI E
ARVA YUSUF VI C ANTRA MAZUMDAR VI D B. NAVYASREE VI G
RIDHI MISHRA VI C TEHSEENSHIFA VI E SARENA SAWRNIKA VI D
Y. ANJALI VI F DEEPTHI.J VII H AMANI SAXENA VI C
NISHU TANVEER VI B TEEKSHANAN SARAF VII A R. DEEPSHIKHA VI D
RIDDHI SHRIMAL VII A RITHIKA BANSAL VII F STUTI TIWARI VII F
NIHARISREE.D VII I RIDDHI BHATT VII I RUTVI CHAWLA VII H
AVNI RANKA VII E TEESHA JAIN VII F NAKSHATRA VII B
CH. HANSINI VII C MISHIKA C KOTECHA VII A N. MEGHNA VII G
P. SAI HARSHITHA VII D MAHASREE. V .V F P. THANMAYEE VII B

 KHO KHO BOYS  DATE: 18-06-18

WINNERS GODAVARI RUNNERS CAUVERY SECOND RUNNERS KRISHNA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
M. KUSHAL V C T. KARTHIK GOUD V E CHENNA KESHAVA V A
D. NAITHIK V H M. HATIM  V C IDRIS MESINA V A
P.PRASHASTHIK VI G P. AYUSH V F KAUSHIK V F
G.MANOJ DHONI VI A N. ADITYA V F SAI SRIVED V C
K. ROHIT REDDY VI C K. RISHAB V G M. JASHWANTH VI F
RAJAT LODHA VI B S. AKHIL VI D S.D.NIVED V C
P.SRUJAN VII A K. ABHISHEK  VI F MOHITESWAR VI D
NISHANTH CHARRY VII B T. VARUN VI H MANVEER SINGH VI D
AKHIL.K VII A SATWIK PRADHAN VII B VANSH . M.BHATTI VII E
N, THANUSH VII D ADITHYA VII B K.M.A.KAMRAN VII F
MOHIT PRADAN VII F LAXMI NARAYANA VII B B.V.UJJWAL SRIKAR VII F
SAI SHESHANK VI B N.P.YOGESWAR VII G HARSH TUMANE VII F

 CARROMS GIRLS –SINGLES  DATE: 19-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
TANISHKA.G VII D GANGA I
NETHRA.S V E KRISHNA II
AAHANA ROY VI H CAUVERY III
MANOGYNA .BNVS VII G GODAVARI IV

CARROMS GIRLS –DOUBLES  DATE: 19-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
YASWITHA VII A  

CAUVERY

I
ZEBA.Y VII B
SHRAVYA.K VI F GANGA II
ANSHUMALLIKA.K VII B
VARSHITHA.D VII G GODAVARI III
KATHYAYANI.K VII C
MEGHNANA.N VII G KRISHNA IV
RITIKA.R VII G

 CARROMS BOYS –SINGLES DATE: 09-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
RITVIK VII B CAUVERY I
KRINISH.V VI E KRISHNA II
NISHANTH.S VII D GANGA III
RAYHAN BAIG VI G GODAVARI IV

CARROMS BOYS –DOUBLES  DATE: 09-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
UJJWAL SRIKAR.B.V VII F KRISHNA I
GAGAN VII E
MOHIT PRADHAN VII F GODAVARI II
LOHIT SRIRAM SETTY VII C
SOURYA.Y VII G CAUVERY III
YOGESH.N.P VII G
SIDDARTH.P VI D CAUVERY IV
DHRUPITH.P VII D

BASKET BALL (GIRLS) DATE: 11-08-18

WINNERS KRISHNA RUNNERS CAUVERY SECOND RUNNERS GANGA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
SAKINA VI F HIMANI.B.PRASAD VII H K.SAI SRI HANSIKA VI D
BHAVANA LALWANI VI B AISHWARYA VII F SMIKSHA VI B
J.TANUSHKAREDDY VII I NIKITA VII G ZAINAB ANSARI VII F
M. ROHITHA REDDY VII B VINDHYA VII D JIGYANSA DASH VII E
K. TEJLATHA VII H DEEPIKA VII G TANVI.G VII D
NEETHU ABHISKEK VII H SAI HARSHITHA VII D SAKSHI AGARWAL VII G
TAMANNA VII H ANJANI V G KHUSHI DOSHI VII I
SAI GEETHIKA VI H NISHU VI B CHITRAKSHI AGARWAL VII B
VAISHNAVI YADAV VI A SMITHIKA.K VII G
SAFA SHEIKH VII G KRITIKA GUPTA VII C
S. NETHRA V E SAANVI.N V C
ADITI V E DIYA JAIN V E

BASKET BALL (BOYS) DATE: 04-08-18

WINNERS KRISHNA RUNNERS GANGA SECOND RUNNERS CAUVER
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
K. ABHIVARDHAN VII C SRI RAM.S V A V.VIRAJ

V A

V A
RONAK JAIN VII I RISHEEK LOYA V B KAKSHAYA VI F
MD. KAMRAN V D DIVYANSH TANEJA VI D RAM ADITYA VI F
SAI SRIVED.B V B ANUJ GOYAL VI F PRITHIVI VI B
NIRANJAN V E MANAN DHANUKA VI H HARSHITH VI G
MOHITESHWAR VI D ROHAN. MD VII I SHIVA.R.KRISHNA VII G
BADRI NARAYAN VI C SAUMITH.R VII I MUKUND VII G
DIPANSHU KARNANI VI G AMIT NAIR VII H SATWEEK PRADHAN VII B
SAARAANSH.S.MUTHA VII H K. MOHIT VII I GAURAV JAIN VII H
VANSH VII E K. SAHITH CHANDRA VII F B. MAYUR VII H
SAMYAK VII E HARIT.B.VASANI VII E SEBHAREESWAR VI B
ABHINAV VII B K. JANARDHAN VI D VISHESH.V VII A

 FOOT BALL (GIRLS)  DATE: 27-08-18

WINNERS GODAVARI RUNNERS KRISHNA SECOND RUNNERS CAUVERY
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
SHRAVYA BADRI VI A DHRITI GAMPA V C ABHISHREE.M V E
SAHASRA.P VI A CHESTA V F Y.SHREYA.S V A
KESAR JAIN VIF B.S.PRERANA V A S.ANJANI V G
TANYA KAUR VII G RUKSANA SHEIK V B K. KRUTHI V H
D. VARSHITHA VII G SHIVANI V A PUROJITA SINGH VII E
TEEKSHNA SARAF VII A BHAVANA LALWANI VI B SATHVIKA VII B
KATHAYANI VII C PRERANA VI B AISHWARYA VII F
ANVIKA (HONEY) VII C NAMRATA VI E MAHATHI VII E
RASHI SHAH VI D C.SUBASINI VI A NIHARI VII I
DEEPTHI.J VII H ZAINAB.D VI G AVNI VII E
S. FATHIMA VI E RIDHIMA SARAF VII F NIRANJANA SHREE VII E
MOKSHA JAIN VI E ANJALI REDDY VII I AAHANA ROY VI H
INSHIRAH VI G DISHA AGARWAL VII E SHRESHTA VI A
TAMANA VII H SAI SHIPRA VI H
NIHARIKA.N VII F KEERTHANA SHREE VII B

BASKET BALL (BOYS)  DATE:28-08-18

WINNERS GANGA RUNNERS CAUVERY SECOND RUNNERS KRISHNA
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
NEEV JAIN VII I M.VENKAR SURYA V A YASH BHATT V A
ARJUN RAJESH VI H SANJEEV RAYAPATI V H ABHIRAM BUKKA V G
HARI REJ.P VI D Y.ARYA SAKETH V D RUSHI PATEL VI A
SHOURYA CHOPADA VI H D.T.MAAKRISHNA V D A. ROHAN VI A
SAI PRABHAS VI A MUKUNDHA VI A ENRIQUE JOHN VI C
IRFAR KHAN VII H HARSHITH VI G BADRI NARAYAN VI C
DEVANSH AGARWAL VII G SHASHANK VI D RIYAN VI E
YASH JAJU VII B AMUL VI G SANJAY V G
Y.SOURYA SHEETAL VII G N.P.YOGESHWAR VII G JASHWANTH VI F
NISHANTH REDDY.S VII D TANAY BAID VII C THANUSH VII C
RITHVIK.Y VII D RITVIK BADAM VII B RISHI VII C
SAYEE SANKAR .S.B VII B SEBHAREESWAR VI B SOHAN VII D
SOHAN VII E HARSHIL LADOLA VII G
ROHITH VII A MOHANISH VII F
PRAJEETH REDDY VII A U.V.ABHINAV VII B
JAYANTH VII A SAARAANSH.S.MUTHA VII H

 TABLE TENNIS –SINGLES (GIRLS) DATE: 06-09-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
SHREYA.S V A CAUVERY I
TEEKSHNA VII A GODAVARI II
SAI GEETHIKA VI H KRISHNA III
SHARMISTHA.N V F GANGA IV

 TABLE TENNIS –SINGLES (BOYS) DATE: 07-09-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
BHARGAV GOPAL VII F KRISHNA I
SOUMITH.R VII I GANGA II
RITVIK.B VII B CAUVERY III
ISHANT PELLA VI E GODAVARI IV

TABLE TENNIS –DOUBLES (GIRLS) DATE: 06-09-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
RITIKA BANSAL VII F GODAVARI I
SRIVIDHYA VI C
RIDHIMA SARAF VII F KRISHNA II
K. TEJLATHA VII H
TANISHKA REDDY VII D GANGA III
DIYA JAIN V E
DEEPIKA DASARI VII G CAUVERY IV
GURNOOR V A

 TABLE TENNIS –DOUBLES(BOYS) DATE: 07-09-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
E. ROHIT VII H GODAVARI I
P. SRUJAN VII A
GAURANG.A V E GANGA II
HARIT.V VII E
JAGAT.V V D CAUVERY III
C. ADITYA VII B
HARSH.T VII F KRISHNA IV
ROHAN.A VI A

 INTER HOUSE ATHELETIC COMPETITION (BOYS)DATE: 29-11-2018 FOR 100 METERS

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
MOHIT PRADHAN VII F GODAVARI I
DIVYA SHUBHAM VI H KRISHNA II
SRUJAN KRUPAL VII A GODAVARI II
Y.RITHVIK VII D GANGA

INTER HOUSE ATHELETIC COMPETITION (BOYS) DATE: 29-11-2018 FOR 200 METERS

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
SHOURYA VII E CAUVERY I
SHOAIB KAHN VII C GODAVARI II
HUSSAIN VII E GODAVARI III

INTER HOUSE ATHELETIC COMPETITION (GIRLS)DATE: 30-11-2018 FOR 100 METERS

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
ANTRA MAJUMDAR VI D GODAVARI I
HARSHITA VII D CAUVERY II
SHRESHTA VII B GODAVARI III

INTER HOUSE ATHELETIC COMPETITION (GIRLS)DATE: 30-11-2018 FOR 200 METERS

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
PALAK JAIN VI B CAUVERY I
TANVI VII D GANGA II
VRISHTI V G GODAVARI III

SWIMMING COMPETITION (GIRLS) DATE: 25-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
G.PRAVALLLIKA VI C GANGA I
SAI HARSHITHA VII D CAUVERY II
SAI GEETHIKA VII H KRISHNA III

SWIMMING COMPETITION (BOYS)  DATE: 30-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
L. RISHEEK V B GANGA I
S.D. NIVED VI C KRISHNA II
C. ADITHYA VII B CAUVERY III

Senior Block Activities

Best Schools in Bowenpally

KHO KHO GIRLS – 22.06.17
HOUSE POSITION
CAUVERY FIRST
GODAVARI SECOND
KRISHNA THIRD
KHO KHO BOYS –  25.06.18
HOUSE POSITION
CAUVERY FIRST
KRISHNA SECOND
GODAVARI THIRD
THROW BALL BOYS – 23.07.18
HOUSE POSITION
KRISHNA FIRST
GODAVARI SECOND
CAUVERY THIRD
THROW BALL GIRLS – 23.07.18
HOUSE POSITION
CAUVERY FIRST
KRISHNA SECOND
GANGA THIRD
SWIMMING SUPER SENIOR GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
MEGHNA JHAWAR XI B FIRST KRISHNA
MEGHA AGARWAL XI B SECOND CAUVERY
RISHIKA JHAWAR XIIB THIRD GODAVARI
SWIMMING SENIOR GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
AMUKTHA RAO X B FIRST GANGA
RISHIKA LOYA IX D SECOND GODAVARI
ZAHRA D X B THIRD CAUVERY
V SINDHUJA VIII A THIRD CAUVERY
SWIMMING SUPER SENIOR BOYS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
M LOKESH XI B FIRST KRISHNA
MURTUZA XIIB SECOND KRISHNA
KHALID M XII B THIRD CAUVERY
SWIMMING SENIOR BOYS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
RAHUL WALI X FIRST GANGA
G PRATHYUSH IX SECOND KRISHNA
ANIRUDH RAJESH XC THIRD CAUVERY
CHESS SUPER SENIORS BOYS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
ANIKET THAKKAR XII B FIRST GODAVARI
AYUSH RANA XIIA SECOND GANGA
RAUNAK G XIA THIRD CAUVERY
CHESS SENIORS BOYS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
ABHIRAM PRAMOD IX G FIRST KRISHNA
MEET JAIN XC SECOND GANGA
BHANU KIRAN VERMA XF THIRD CAUVERY
CHESS SUPER SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
RITHIKA G XII A FIRST KRISHNA
VIDHI SHAH XI B SECOND CAUVERY
SRESHTHA BOKKA XIIB THIRD GODAVARI
CHESS SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
EKTA SARAF X FIRST CAUVERY
ISHITA DROLIA X SECOND GODAVARI
TANISHTHA VIII THIRD KRISHNA
TABLE TENNIS SUPER SENIOR BOYS DOUBLES
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
LOKESH M XI B FIRST KRISHNA
DEVAN M XI B FIRST KRISHNA
VENKAT P XII B SECOND CAUVERY
KHALID M XII B SECOND CAUVERY
ANIKET T XII B THIRD GODAVARI
YOGESH D XII B THIRD GODAVARI
400M SUPER SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
DIYA KOTHARI XII B FIRST CAUVERY
AYESHA N XII B SECOND GANGA
MUNIRA S K XII B THIRD CAUVERY
THARINI XI A THIRD CAUVERY
TABLE TENNIS SUPER SENIOR GIRLS DOUBLES
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
MAHITHA A XII A FIRST GODAVARI
BHUMI G XII A FIRST GODAVARI
ADITI M XII A SECOND KRISHNA
ANTARA H XII A SECOND KRISHNA
FOOTBALL GIRLS
HOUSE POSITION
CAUVERY FIRST
GODAVARI SECOND
KRISHNA THIRD
BOYS RELAY
HOUSE POSITION
FIRST
SECOND
THIRD
400M SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
JANVI IX C FIRST GANGA
SHREYA B V S X D SECOND GODAVARI
CHRISTINA X C Third KRISHNA
BOYS RELAY
HOUSE POSITION
FIRST
SECOND
THIRD
400M SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
JANVI IX C FIRST GANGA
SHREYA B V S X D SECOND GODAVARI
CHRISTINA X C Third KRISHNA
100M SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
FIRST
SECOND
Third
200M SENIORS GIRLS
NAME CLASS/SEC POSITION HOUSE
JANANI M XC FIRST GODAVARI
ASLESHA VIII G SECOND GANGA
TARUNI IX C Third KRISHNA
BASKETBALL BOYS
HOUSE POSITION
KRISHNA FIRST
GANGA SECOND
CAUVERY THIRD
FOOTBALL GIRLS
HOUSE POSITION
CAUVERY FIRST
GODAVARI SECOND
KRISHNA THIRD
FOOTBALL BOYS
HOUSE POSITION
KRISHNA FIRST
CAUVERY SECOND
GODAVARI THIRD
CRICKET GIRLS
HOUSE POSITION
KRISHNA FIRST
GODAVARI SECOND
CAUVERY THIRD
CRICKET BOYS
HOUSE POSITION
KRISHNA FIRST
CAUVERY SECOND
GODAVARI THIRD

Middle Block Literary Activities

Best Schools in Bowenpally

INTER HOUSE EXTEMPORE COMPETITION   DATE: 24-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
SYEDA NUZHAT VI E CAUVERY I
P.CHAITANYA VI G CAUVERY II
PRAVALLIKA.K VI F CAUVERY III
TWINKLE DHARIWAL VI B KRISHNA IV

INTERHOUSEEXTEMPORECOMPETITION                       DATE:24-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
ANJALI REDDY VII I KRISHNA I
NEETHU ABHISHEK VII H KRISHNA II
SATWEEK PRADHAN VII B CAUVERY III
SHIVA SURYA VII I CAUVERY CONSOLATION
SHREYAS NAG VII F KRISHNA CONSOLATION

INTER HOUSE ELECUTION COMPETITION             DATE: 26-07-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
B.SAI SRIVED V B KRISHNA I
RAMYA SRUJAN SREE V E GODAVARI II
DHRITI SAI SREE.G V D CAUVERY II
TREYA GAUTAM V D CAUVERY III
PRERANA.B.S V A KRISHNA CONSOLATION

INTER HOUSE QUIZ COMPETITION                    DATE: 26-07-2018

WINNERS KRISHNA RUNNERS CAUVERY
STUDENT NAME CLASS/SEC STUDENT NAME CLASS/SEC
SHREYAS NAG VII F Y. SHIVA SURYA VII I
ANJALI REDDY VII I ANINDITA DUTTA VII H
ENRIQUE VI C SYEDA KHADIJA NUZHAT VI C

INTER HOUSE DECLAMATION COMPETITION   DATE:27-10-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
GAURANG AGARWAL V E GANGA I
SHARMISTHA. N V F GANGA II
RAVALIKA.P V E GODAVARI III
DHRITI SAI SRII.G V C KRISHNA CONSOLATION

INTER HOUSE RANGOLI COMPETITION                       DATE: 05-11-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
MANUSRI V B GANGA I
PAVANI V B KRISHNA II
AKHILESH V D GODAVARI CONSOLATION
SHRAVYA VI A GODVARI I
PRANAV VI B GANGA CONSOLATION
NAKSHATRA VII B KRISHNA I
VAJRIKA VII B GODAVARI II
JYOTSNA VII D GANGA CONSOLATION

INTER HOUSE SPELL BEE COMPETITION                             DATE: 14-11-2018

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
PRIYANSHU PAL V H GODAVARI I
N.SRIHARSHA V D GANGA II
E. SAMHITH V H GODAVARI II
AKULA ADITI V D KRISHNA II
TANUSH BANERJEE V C GODAVARI II
RISHIKA V D GANGA II
H. ANUSHKA V H CAUVERY III
PRAJWAL V H GODAVARI III
MUKUNDA RAGHAVA VI A CAUVERY I
SAI DUNDAN REDDY VI A KRISHNA I
SYED GHANI VI H CAUVERY I
GARGI ZENDE VI A GANGA II
SHRAVYA BADRI VI A GODAVARI II
KOMAL BHANSALI VI C KRISHNA II
NANDIKA VI C GODAVAI II
LALITH.M VII G GODAVARI I
YASH JAJU VII B GANGA II
SATWEEK PRADHAN VII B CAUVERY III
JIGYANSA DASH VII E GANGA III

INTER HOUSE SHOT PUT COMPETITION                        DATE: 06-07-2018

BOYS AND GIRLS
NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC HOUSE POSITION
NISHANT VII B GODAVARI I
TANAY BAID VII C CAUVERY II
MUBBASHIR VI C KRISHNA III
TANUSHKA VII I KRISHNA I
ANJALI REDDY VII I KRISHNA II
CHITRAKSHI VII B GANGA III
ESSAY WRITING COMPETITIONDATE:30-03-2017
CLASS V NAME OF THE STUDENTS SECTION HOUSE POSITION
APARJITHAA N.V B KRISHNA I
PRAVALLIKA KOTA G CAUVERY II
KESAR JAIN E GODAVARI III
K. MUKUNDA RAGHAV B CAUVERY CONSOLATION
MUFADDAL JUZER H GODAVARI CONSOLATION
CLASS VI SATWIK PRADHAN H CAUVERY I
RIDHIMA SARAF G KRISHNA II
JIGYANSA DASH A GANGA III
DHIRANSH I KRISHNA CONSOLATION
SOHAM S. GANDHI E GANGA CONSOLATION
MANOGNYA E GODAVARI CONSOLATION
CLASS VII        
ANNAYA KULKARNI C KRISHNA I
SHELIN P ABRAHAM H GODAVARI II
P ASLESHA E GANGA III
KASHISH JAIN B KRISHNA CONSOLATION
M. ANVITA G GODAVARI CONSOLATION
ENGLISH ELOCUTIONDATE:21-07-2017
  NAME OF THE STUDENTS SECTION HOUSE POSITION
CLASS: V ANTRA MAZUMDAR G GODAVARI I
PRANAV BAID B GANGA II
S.K. NUZHAT A CAUVERY II
CHARVEE  B.R A KRISHNA III
KESAR JAIN E GODAVARI CONSOLATION
    ENGLISH EXTEMPORE      
CLASS:VI SATWEEK PRADHAN H CAUVERY I
G. ANJALI A KRISHNA II
A. NEETHU B KRISHNA II
LALITH VENKAT SAI F GODAVARI III
STUTI TIWARI F KRISHNA III
TANAY BAID A CAUVERY CONSOLATION
         
CLASS:VII KIRAT SINGH F CAUVERY I
MUDITA SHARMA G CAUVERY I
K. GAUTAM SIDDHARTH C KRISHNA II
MEHAK KATHOTIA B CAUVERY III
VIDUSHI . B B KRISHNA III
SHELIN ABRAHAM H GODAVARI CONSOLATION
HINDI  RECITATIONDATE : 13-04-2017
  NAME OF THE STUDENTS SECTION HOUSE POSITION
CLASS:V AMANI SAXENA H KRISHNA I
PRANAV BAID B GANGA II
AVISHEK MITTAL E CAUVERY III
ROHAN . A B KRISHNA CONSOLATION
         
CLASS:VI STUTI TIWARI F KRISHNA I
ZAINAB ANSARI E GANGA II
RIDHIMA SARAF G KRISHNA II
SATWIK PARADHAN H CAUVERY III
  RITIKA BANSAL F GODAVARI CONSOLATION
         
CLASS VII ISHITA SAXENA A CAUVERY I
SHIVANI PANDEY A GODAVARI II
AAYUSHI KHANDELWAL E GANGA III
HIMANK JAIN H GANGA CONSOLATION

Senior Block Literary Activities

Best Schools in Bowenpally

Inter House Literary Competitions 2018-19

FACE PAINTING

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
VEDA RAO VIII C FIRST GODAVARI
KUSHAL BORAD VIII SECOND CAUVERY
HRITHIKA REDDY VIII THIRD CAUVERY
ISHITHA SAXENA VIII CON CAUVERY
GIRISHA JAIN VIII CON GODAVARI
SAKET VIII CON
Y SANJANA IX B FIRST GODAVARI
ABHIRAM PRAMOD IX G SECOND KRISHNA
PHANEETH KUMAR IX E THIRD
MANISH TS IX CON CAUVERY
RIA SRIRAM IX CON GANGA
ANSH TANDON IX CON
EASHA BACHANI X FIRST
KHUSHI BORAD X FIRST
SHREYA B V S X THIRD
S SREEJA CONS
NEHA BAID CONS
KRITHIKA KHATRI X CONS

ENGLISH ELOCUTION

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
SHELIN B ABRAHAM VIII A FIRST GODAVARI
ISHITA SAXENA VIII D SECOND CAUVERY
AAYUSHI KHANDELWAL VIII F THIRD GANGA
SIRISHA SRINIVAS VIII CONS GODAVARI
GAUTAM SIDDHARTH VIII CONS KRISHNA
VARSHA SUDARSHAN IX B FIRST GANGA
ABHIRAM PRAMOD IX G SECOND KRISHNA
SWATHI PAI IX B THIRD KRISHNA
KRITHIKA GARG IX G THIRD GODAVARI
PRATYUS BEHERA X B FIRST GANGA
EKTA SARAF X E SECOND CAUVERY
STEPHIN ABRAHAM X D SECOND KRISHNA
GAURI SINGH X E THIRD CAUVERY

SINGING COMPETITION

GODAVARI FIRST
CAUVERY SECOND
KRISHNA THIRD

TELUGU RECITATION

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
Y SUTIRTH REDDY VIII B FIRST GODAVARI
B SHANA JENSINE VIII A SECOND GANGA
G V VEDA RAO VIII C THIRD GODAVARI
G VISHVA TEJA VIII B THIRD KRISHNA
D SHAILAJA IX F FIRST CAUVERY
T SAI PRUDHVI IX A SECOND CAUVERY
K VIDHULA REDDY IX B THIRD GANGA
K KOVIDA X A FIRST GODAVARI
M JUHI X F SECOND GODAVARI
M MAANYA X B THIRD CAUVERY

HINDI RECITATION

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
ISHITA SAXENA VIII D FIRST CAUVERY
RISHIKA VIII D SECOND KRISHNA
KHUSHI GUPTA VIII C THIRD GANGA
AAYUSHI VIII F THIRD GANGA
KHUSHI JADHAV VIII A CONS GODAVARI
ABHIRAM PRAMOD IX G FIRST KRISHNA
KRITIKA G IX G FIRST GODAVARI
VASUDHA IX F FIRST GODAVARI
RIA SRIRAM IX C SECOND GANGA
SWATHI PAI IX B THIRD KRISHNA
SHAHIDA IX E CONS CAUVERY
ISHITA JAJODIA X B FIRST GANGA
PRACHI MISHRA X D FIRST KRISHNA
NEHA JAIN XB SECOND GODAVARI
NEHA BAID X F SECOND GANGA
GAURI SINGH X E THIRD CAUVERY
MEET JAIN X C CONS GANGA
SHALLY KANDOI X C CONS CAUVERY

EXTEMPORE

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
JUHI M XG FIRST GODAVARI
STEPHIN J ABRAHAM X D FIRST KRISHNA
EKTA SARAF XE SECOND CAUVERY
MEHAK AGARWAL XB THIRD KRISHNA
NEHA BAID XF THIRD GANGA
SHALLY KANDOI XC CONS CAUVERY
PRACHI MISHRA XD CONS KRISHNA
VARSHA SUDARSHAN IX B FIRST GANGA
NEERAJA K IX G SECOND KRISHNA
HARI KEERTHANA IX C THIRD KRISHNA
PRAGNYA T IX C CONS KRISHNA
ISHA BHATT VIII F FIRST KRISHNA
SUTHIRTH REDDY VIII B SECOND GODAVARI
SHELIN P ABRAHAM VIII A THIRD GODAVARI
GAUTAM SIDDHARTH VIII H CONS KRISHNA
SUSHANT XI A FIRST CAUVERY
SHRESTA B XII B FIRST GODAVARI
YAKSHI T XII B SECOND GODAVARI
VANIYA M XI B THIRD GANGA
RITHIKA B XII A CONS KRISHNA

DEBATE

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
ANIKET THAKKAR 12B FIRST GODAVARI
KOVIDA K 10 B FIRST GODAVARI
SANJANA 9B FIRST GODAVARI
VARSHA SUDARSHAN 9 B SECOND GANGA
PATYUS BEHERA 10 B SECOND GANGA
VANIYA MUKHERJEE 11 B SECOND GANGA
ANIKET THAKKAR 12 B BEST SPEAKER GODAVARI

SPELL BEE

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
V SRINIDHI 8 E FIRST CAUVERY
SIRI SATYAMURTHY 8 D FIRST KRISHNA
ANANDI RAGHAVI K 8 B SECOND CAUVERY
SIRISHA SRINIVAS 8 B THIRD GODAVARI
A SHAAHIDHA 9 E FIRST
DHRUV SHARMA 9 E SECOND GANGA
PRAGNYA 9 C SECOND KRISHNA
K GREESHMA 9 G THIRD GANGA
K S RAHUL 9 E THIRD
SHIVANI S 10 B FIRST
MAANYA M 10 B SECOND CAUVERY
SHALLY KANDOI 10 C THIRD CAUVERY
HIMA 11 B FIRST GANGA
V SAI HARITHA 11   A SECOND
VANIYA MUKHERJEE 11 B THIRD GANGA

BOOK REVIEW

NAME OF THE STUDENT CLASS/SEC POSITION HOUSE
ISHITA SAXENA 8 D FIRST CAUVERY
K ANANDI RAGHAVI 8 B SECOND CAUVERY
Y SIRI SATYAMURTHY 8 D THIRD KRISHNA
A SAI MADHAVA 9 E FIRST
V PRAGNYA 9 E SECOND KRISHNA
SHALINI B V S 9 D THIRD GODAVARI
GAURI SINGH 10 E FIRST CAUVERY
MADHUMITHA R 10 B SECOND GANGA
MAANYA M 10 B THIRD CAUVERY
SAI MAHEEDAR 11 B FIRST
PRITHVI RAVIKANTH 11 B SECOND GODAVARI
V SAI HARITHA 11 A THIRD

ESSAY WRITING

NAME OF THE STUDENT/td> CLASS/SEC POSITION HOUSE
S V SRINIDHI 8 A FIRST GANGA
G V VEDA RAO 8 C SECOND GODAVARI
A DIA GANDHI 8 E THIRD GODAVARI
K GREESHMA 9 G FIRST GANGA
VARSHA SUDARSHAN 9 B SECOND GANGA
SHAILAJA 9 F THIRD CAUVERY
 SWATHI N PAI 9 B THIRD KRISHNA
KHUSHI BORAD 10 F FIRST GODAVARI
B SHREYA 10 E SECOND KRISHNA
SRIKANTH R 10 C THIRD KRISHNA
M SRIVAISHNAVI 12 B FIRST
VIDHI KABRA 11 B SECOND KRISHNA
G RITHIKA REDDY 12 A THIRD KRISHNA

Inter House Literary Competitions

FACE PANTING

S.NO NAME OF THE STUDENT CLASS &SEC POSITION HOUSE
1 VYBHAVI V VIII FIRST
2 POOJA CANDADAI VIII
3 SANJANA VIII FIRST
4 MANOGNA VIII
5 SAI MADHAV P VIII SECOND
6 KHUSH JAIN VIII
7 SAI MADHAV A VIII SECOND
8 NAMISH VARMA VIII
9 EASHA BACHANI IX FIRST
10 MEHAK  AGARWAL IX G
11 VINEETH JAIN IX SECOND
12 ARJUN DOSHI IX C
13 PRIYANSHI PATEL IX D THIRD GANGA
14 RUCHI SURANA IX D
15 SANYOGITHA IX D THIRD
16 NAMRATHA RAJ IX G
17 HARIKIRAN X FIRST
18 AKSHAY ANAND X B GANGA
19 DISHA M X SECOND
20 PRERNA AGARWAL X C

ENGLISH ELOCUTION

S.NO NAME OF THE STUDENT CLASS &SEC POSITION HOUSE
1 ABHIRAM PRAMOD VIII H FIRST KRISHNA
2 RIA SRIRAM VIII A SECOND GANGA
3 DHRUV SHARMA VIII F THIRD GANGA
4 KHUSHI BORAD IX A FIRST GODAVARI
5 STEPHIN J ABRAHAM IX A SECOND KRISHNA
6 MIT SANGANI IX E THIRD KRISHNA
7 PRATYUSH BEHERA IX C CONS GANGA
8 KATHYAYINI X FIRST CAUVERY
9 GUNJAN AGRAWAL X SECOND GODAVARI
10 ANUSHA X THIRD GODAVARI
11 PRATHAMESH X THIRD KRISHNA
12 REBECCA SATYASREE X CONS KRISHNA

TELUGU RECITION

S.NO NAME OF THE STUDENT  CLASS &SEC POSITION HOUSE
1 D.SHAILAJA VIII B FIRST CAUVERY
2 K GREESHMA VIII C SECOND GANGA
3 K. MANVITHA VIII B SECOND CAUVERY
4 G. MUGDHA VIII A THIRD GODAVARI
5 M. CHANDANA VIII A THIRD GODAVARI
6 K. KOVIDA IX B FIRST GODAVARI
7 M.JUHI IX G SECOND GODAVARI
8 M.VUDHYADHARI IX B SECOND KRISHNA
9 G. ARUN SIVATEJA IX D THIRD GANGA
10 P. SAKETH X E FIRST CAUVERY
11 R. ADITYA X E SECOND GANGA
12 G. KSHEEBA RANI X E THIRD KRISHNA
13 K. AKANSHA X D THIRD KRISHNA

HINDI RECITION

S.NO NAME OF THE STUDENT  CLASS/SEC POSITION HOUSE
1 ABHIRAM PRAMOD VIII FIRST KRISHNA
2 SWATI N PAI VIII FIRST KRISHNA
3 SHIVRAMAKRISHNAN VIII SECOND GANGA
4 SHIVANGI DAKUA VIII SECOND KRISHNA
5 KRITIKA GARGYA VIII THIRD GODAVARI
6 CHIRAG JALAN VIII CONS GANGA
7 BIPASHA SINHA IX FIRST CAUVERY
8 SHALLY KANDOI IX SECOND CAUVERY
9 KHUSHI BORAD IX THIRD GODAVARI
10 VIBHUTI B IX THIRD KRISHNA
11 KAUSTUBH IX CONS GODAVARI
12 NEHA BAID IX CONS GANGA
13 RAJAT R X FIRST GODAVARI
14 YATIKA CHOUDHARY X SECOND GODAVARI
15 ARIHANT JAIN X THIRD CAUVERY
16 KHUSHBOO SANCHETI X THIRD CAUVERY
17 PALLAK BHATTER X CONS CAUVERY
18 SANIA FATIMA X CONS GANGA

DOODLE ART COMPETITION

S.NO NAME OF THE STUDENT  CLASS/SEC POSITION HOUSE
1 KARAN KHATRI VIII B FIRST GODAVARI
2 PRANALEE JIWANE VIII F SECOND CAUVERY
3 Y SANJANA VIII E THIRD GODAVARI
4 MANISH T S VIII F CONS CAUVERY
5 VIDHULA REDDY VIII D CONS GANGA
6 MANAS BHANSALI VIII H CONS GANGA
7 KHUSHI BORAD IX A FIRST GODAVARI
8 KRITHIKA KHATRI IX A SECOND GODAVARI
9 DURGA REDDY IX F THIRD CAUVERY
10 HARI KIRAN X B CONS GANGA
11 SRESHTA REDDY IX E CONS CAUVERY
12 KHUSHI SONY IX A CONS GODAVARI

EXTEMPORE

S.NO NAME OF THE STUDENT  CLASS/SEC POSITION HOUSE
1 NEERAJA K VIII B FIRST KRISHNA
2 HARI KEERTHANA VIII C SECOND KRISHNA
3 ANISHA VIIID THIRD GANGA
4 PRERNA VIIIE CONS GANGA
5 PRAGNYA VIIID CONS KRISHNA
6 STEPHIN J ABRAHAM IXA FIRST KRISHNA
7 EKTA SARAF IXA FIRST CAUVERY
8 SHALLY KANDOI IXA SECOND CAUVERY
9 PRACHI MISHRA IXA THIRD KRISHNA
10 M JUHI IXA CONS GODAVARI
11 SRI VIJAYESH V XC FIRST GANGA
12 GUNJAN AGARWAL XF SECOND GODAVARI
13 REBECCAC SATYASREE XE THIRD KRISHNA
14 L SADHANA XB CONS CAUVERY
15 ANISH KUBER XIIA FIRST KRISHNA
16 VAISHNAVI M XIIA SECOND GANGA
17 RITHIKA G XIA SECOND KRISHNA
18 RITHIKA B XIA THIRD CAUVERY
19 YAKSHI T XIB CONS GODAVARI

SINGING COMPETITION

S.NO NAME OF THE HOUSE  POSITION
1 KRISHNA FIRST
2 GANGA SECOND
3 CAUVERY THIRD

DOODLE ART COMPETITION

S.NO NAME OF THE STUDENT  CLASS/SEC POSITION HOUSE
1 KARAN KHATRI VIII B FIRST GODAVARI
2 PRANALEE JIWANE VIII F SECOND CAUVERY
3 Y SANJANA VIII E THIRD GODAVARI
4 MANISH T S VIII F CONS CAUVERY
5 VIDHULA REDDY VIII D CONS GANGA
6 MANAS BHANSALI VIII H CONS GANGA
7 KHUSHI BORAD IX A FIRST GODAVARI
8 KRITHIKA KHATRI IX A SECOND GODAVARI
9 DURGA REDDY IX F THIRD CAUVERY
10 HARI KIRAN X B CONS GANGA
11 SRESHTA REDDY IX E CONS CAUVERY
12 KHUSHI SONY IX A CONS GODAVARI

DEBATE

S.NO NAME OF THE STUDENT  CLASS/SEC POSITION HOUSE
 1 MANISH VIII F FIRST CAUVERY
 2 RISHABH IX G FIRST CAUVERY
 3 SAI MAHEEDAR XC FIRST CAUVERY
 4 BINAYAK SINHA VIIIC SECOND KRISHNA
 5 SHRIKANTH R IXG SECOND KRISHNA
 6 PRATHAMESH P XC SECOND KRISHNA