Pre-Primary Activities

Best Schools in Bowenpally

Colouring Competition
Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Mirza Hyder Baig Nur/A Nyra Jangid Nur/A Dhun Patel Nur/A
Meesa Saahithya Nur/B Madina Tabbassum Nur/B G. Charvi Nur/B

Individual Rhyme Recitation

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Dhun Patel Nur/A Taksikasri P Nur/A Yashvi Rawal Nur/A
Hrithik Nur/B P. Devaansh Nur/B Madiha Tabassum Nur/B
INTER SCHOOL COMPETITIONS
FANCY DRESS COMPETITION
Name Class/Sec
Ansh Baid LKG –B
Nikkunj LKG – D
Krivi Reddy LKG-E
Pranali LKG-E
COLOURING
Lakshmi Shivani LKG / E
SHOW AND TELL
V.Shashanka LKG / C

MEMORY GAME

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Sai Dakshita+ LKG-A Abdual Qadir LKG-A K.Medha sri LKG-A
Raahitya LKG-B Harshith Goud LKG-B Ashwith LKG-B
Awantika Sharma LKG-C M.karthika sai LKG-C V.Prashamsa LKG-C
Laxmi Pranaya LKG-D T.Amrutha sai LKG-D Mohd obaid siddiqui LKG-D
N.Rishik LKG-E S.Tanish kumar LKG-E G.Mahati LKG-E

HAND WRITING COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
C.H.Aadya LKG-A V.Shreshta LKG-A Mohd.Hammad LKG-A
Ansh Baid LKG-B Sabiha Shahzad LKG-B Shloka Gampa LKG-B
C.Akshaya LKG-C M.S.Vineesh LKG-C Avantika .S LKG-C
PritishPal LKG-D Nikkunj LKG-D Umang.K LKG-D
Lakshmi Shivani LKG-E Keshav LKG-E N.Jatasya LKG-E

COLOURING COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
k.Medha sri LKG-A Shatakshi LKG-A C.H.Aadya LKG-A
Ansh Baid LKG-B Poovizhi.G LKG-B Mariam Riyaz LKG-B
Parth.K LKG-C Shaurya.P LKG-C Prathik Virat LKG-C
Nikkunj.L LKG-D Reeva Teli LKG-D Prithish Pal LKG-D
Lakshmi Shivani LKG-E Keshan LKG-E N.Jatasya LKG-E

GROUP RECITATION COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Sreenjoni.B LKG-D Ansh Baid LKG-B C.H.Aadya LKG-A
Reeva Teli Alysa Jasmine Avyuktha Yadav
Faraaz Ishra Unissa N.Lokesh Yadav
Nikkunj.L Krishang.D Mohd.Hammad.S
Prithish.L Mariyam.R Aayush Paul
Akahaya Raahithya.B S.Saanvika Reddy
Jatin Reddy Sabiha.S V.Shreshta
LaxmiPranaya Shloka Shatakshi.K
Amrutha Sai Vyshnavi.A S.Sanjith Reddy
Mohd.Obaid Sankalpa Jyothi A.Sai Dakshitha

INTER SCHOOL COMPETITIONS

Name Class/Sec Competition Name OF School
Aman Kaur UKG-C Recitation Suchitra Academy
Karthik Rajendra UKG-H Fast and furious DPS  Nacharam
Aman Kaur   & Tanvi UKG-C

UKG-B

Red Riding  Hood DPS  Nacharam

HATS OFF COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
Marian Yvon Jackson UKG-F Sumaiya UKG-D Manshay Jain  Param Jenish J

Vanshika Jain

UKG-C

UKG-H

UKG-H

HAND WRITING COMPETITION

Winners Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec
Keerti  UKG-A Swara UKG-A
Madhava UKG-B K.Sree Nandhana UKG-B
Aman Kaur UKG-C Manshay Jain UKG-C
Varshini UKG-D Hiya Ruparel UKG-D
Sania Sulthana  UKG-E S . Bhavani UKG-E
Sivanshi Mathoor UKG-F Amith Karthikeya UKG-F
Lathika UKG-G Adhiba UKG-G
P.Sugandhini  UKG-H S.JaiRam UKG-H

DIYA COMPETITION

Winners Runners 2nd Runners
Name Class/Sec Name Class/Sec Name Class/Sec
B.Sri  Nivedita UKG-A D.Jyotsna UKG-A S.Sujith Goud   &   Alekhya  Adepu UKG-A
Vidhi Doshi UKG-B Abiha Mohammed   &   M.Saanvika UKG-B K.Sri Nanadhana   &  Riddhi H.Kottak UKG-B
Panshul   J  Patel UKG-C Manshay Jain UKG-C Manoj Kumar    &  Bhavya  CHhajer UKG-C
Sumaiya UKG-D Hiya R UKG-D Vishruth Reddy  &  N.Saharsh UKG-D
Vivaan Misra . R  &     MD.Uzair Sharef UKG-E Hitesh G   &  Grihith UKG-E M.S.Smaran UKG-E
H       Harshil Ingewar  & Shivanshi Mathoor UKG-F Rohan P     &

Amith Karthikeya

UKG-F Raj Nihar Reddy  &  Soham. G UKG-F
Hrishikesh R Nair  & R. Sriya UKG-G Jetty Shresta  &

G.Vainavi

UKG-G Sri Kriti Balur &

Karthika .B

UKG-G
Vanshika Jain UKG-H Batul Lehari  &

Rithwik R

UKG-H N.Jayanth Sai UKG-H